به ما ملحق شو!
تماس با ما!
ما رو دنبال کن!
استفاده غیر تجاری
اختصاص 20 هزار میلیارد ریال برای طرح های هتلینگ در کیش
۱۳ آبان ۱۴۰۲

سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به عزم دولت برای توسعه صنعت گردشگری، گفت: ۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای نوسازی، بهسازی و اتمام طرح‌های هتل سازی در کیش اختصاص یافت.

«مهدی ادیبان» روز دوشنبه با بیان اینکه این میزان اعتبار از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و برای هزینه در بخش طرح‌های هتل سازی جزیره کیش اختصاص یافته است، اظهار کرد: ۶۰ درصد از این اعتبار یعنی ۱۲ هزار میلیارد ریال برای طرح‌های مصوب هزینه شده و مابقی نیز به زودی تزریق می‌شود.

وی به آغاز بازنگری در طرح‌های مربوط به هتل‌ها در جزیره کیش اشاره کرد و افزود: طی چهار ماه گذشته بیش از ۳۵ طرح نیمه کاره هتل سازی در جزیره مورد بررسی قرار گرفت که در همین راستا عملیات احداث هفت هتل دوباره از سر گرفته شد.

سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش در رابطه با برخی انتقادات مطرح شده در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر اینکه « تعداد فعلی هتل‌های کیش پاسخگوی تقاضای گردشگران است و نیازی به احداث هتل‌های جدید نیست»، بیان کرد: صنعت گردشگری، یک صنعت عرضه محور است و نباید آن را با یک صنعت تقاضا محور اشتباه گرفت؛ برای جذب گردشگران نخست باید امکانات و جاذبه‌های لازم ایجاد شود که در این راستا صنعت هتلینگ نقش محوری دارد.

وی ادامه داد: با تکمیل زنجیره گردشگری، به هر اندازه‌ای که در کیش هتل احداث شود، تقاضای لازم را نیز به دنبال خواهد داشت؛ ما کارکردهای متنوعی از هتل‌ها نیاز داریم تا جاذبه‌های لازم برای گردشگران ایجاد شود؛ هتل‌های کیش باید توسعه بر محور سرگرمی را در دستور کار قرار دهند.

«ادیبان» با تاکید بر نقش موثر صنعت هتلینگ در میزبانی از رویدادهای ملی و بین المللی، گفت: این صنعت در جزیره کیش باید نهایت استفاده از شرایط جغرافیایی و طبیعی را در توسعه خود به کار گیرد.

وی با بیان اینکه، هتل‌های موجود در جزیره کیش باید استاندارد سازی شوند، افزود: این صنعت باید به صورت مداوم خود را ارتقاء دهد؛ ستاره هتل‌های کیش باید به طور مستمر بررسی و بروز رسانی لازم توسط مالکان انجام شود.

سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش اضافه کرد: برای استاندارد سازی و بررسی مستمر کیفیت خدمات ارائه شده از سوی هتل‌ها، نیازمند همکاری تنگاتنگ با جوامع صنفی هستیم.

آغاز استاندارد سازی واحدهای پذیرایی برای اولین بار در جزیره کیش

وی از آغاز استاندارد سازی واحدهای پذیرایی برای اولین بار در جزیره کیش خبر داد و بیان کرد: بررسی ۳۰۰ واحد پذیرایی آغاز شده است؛ به دنبال طرحی هستیم که هر واحد پذیرایی نسبت به ستاره‌ای که کسب می‌کند، مجاز به قیمت گذاری باشد.

«ادیبان» ادامه داد: اجرای این طرح در کلوپ‌های دریایی موفقیت آمیز بوده و امروز این کلوپ‌ها با توجه به درجه‌ای که دارند، مجاز به قیمت گذاری خدمات هستند.

سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر اینکه، لازمه توسعه گردشگری تغییر نگرش نسبت به این صنعت است، گفت: لحاظ مبانی تخصصی و فنی در حلقه‌های تصمیم گیری ضروری است.

وی ادامه داد: لازمه توسعه این صنعت در جزیره کیش، فرهنگ سازی و مشارکت عمومی است؛ این جامعه است که می‌تواند از لحظه ورود تا خروج یک مسافر دیدگاه متفاوتی در وی ایجاد کند که در نهایت منجر به احساس رضایت در گردشگر شود.

گردشگری در مدارس کیش تدریس می‌شود

«ادیبان» از آغاز آموزش‌ مباحث گردشگری در مدارس کیش تحت عنوان «روز گردشگری» خبر داد و اظهار کرد: آموزش عوامل هتل و فعالان این عرصه نیز بسیار ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

جزیره کیش حدود ۵۰ هتل فعال دارد.

(0/0)
لغو پاسخ