به ما ملحق شو!
تماس با ما!
ما رو دنبال کن!
استفاده غیر تجاری
تفریحات

طبیعت چهارفصل و زیبای کشور عزیزمان ایران، خود به تنهایی می‌تواند مقصد گردشگران باشد اما در این مطلب قصد داریم با صرفنظر کردن از نقاط زیبای ایران، شما را با دیدنی‌های طبیعی سایر کشورهای جهان آشنا کنیم.

فهرست زیباترین مکان های جهان

1- آبشار آنجل- ونزوئلا

کشور ونزوئلا این روزها با مشکلات اقتصادی و تورم وحشتناکش معروف شده است اما نباید از جاذبه‌های طبیعی آن غافل شویم. بلندترین آبشار جهان با 3212 فوت (معادل 979 متر) در جنگل‌های دورافتاده پارک ملی کانایما (ثبت شده در یونسکو به عنوان میراث جهانی در سال 1994) در ایالت بولیوار در جنوب شرقی ونزوئلا قرار گرفته است.

این آبشار پیوسته‌ی زیبا در سال 1935 توسط کاوشگر آمریکایی «جیمز آنجل»  وقتی که در جستجوی سنگهای معدنی باارزش بر فراز جنگل‌های ناشناخته پرواز می‌کرد و هواپیمای کوچکش ناچار به فرود اضطراری شد،کشف گردید.

تفریحات زیادی همچون بندبازی، قایق‌سواری، صخره‌نوردی، کمپینگ، پرش یا جامپینگ و شنا برای گردشگران در اطراف آبشار آنجل تدارک دیده شده است. بی‌جهت نیست که شرکت انیمیشن‌سازی پیکسار از این مکان برای ساختن انیمیشن زیبای up الهام گرفته است.

جنوبگان قاره‌ای در قطب جنوب است که حدود 99 درصد آن از یخ پوشیده شده است اما این تمام زیبایی این قاره نیست! یخچال‌های طبیعی، آتش‌فشان‌های فعال و آبراه‌های عظیم در یک چشم‌انداز 360 درجه، ماجراجویان طبیعت‌گرد را به سوی خود فرا‌می‌خواند. در این میان دیدن پنگوئن‌های امپراتور و نهنگ‌های عظیم‌الجثه، زیبایی سفر را دوچندان خواهد کرد.

سردترین و بادی‌ترین نقطه جهان را در سفر به جنوبگان خواهید دید. دمای هوا تا منفی 89 درجه سانتیگراد و سرعت باد به بیش از 200 مایل در ساعت می‌رسد. اگر به دنبال رد پای خرس‌های قطبی می‌گردید باید بگوییم در جنوبگان نشانی از آنها نخواهید یافت چرا که این شکارچیان قدرتمند در قطب شمال زندگی می‌کنند.

3- دره‌های آنتلوپ- آریزونا

یکی دیگر از زیباترین مکان های جهان ، دره‌های شگفت‌انگیز آنتلوپ واقع در ایالت آریزونا در جنوب غربی آمریکا است. این پارک صخره‌ای که در اثر عمل فرسایش به طور طبیعی شکل گرفته است، با عبور نور از شکاف‌های باریک بین سنگ‌ها، مناظر بدیع و نورپردازی چشمگیری را خلق می‌کند که همه ساله گردشگران زیادی را به سمت خود جلب می‌نماید.

4- بیابان آتاکاما – شیلی

آیا تا به حال رویای کاوش در ماه را دیده‌اید؟ اگر سفر به خشک‌ترین مکان زمین که در شیلی قرار دارد را در برنامه خود قرار دهید، تجربه‌ای همچون کاوش در کرات دیگر خواهید داشت. این بیابان که بین سه کشور شیلی، پرو و بولیوی قرار دارد از یک طرف توسط رشته کوه‌های آند و از سمت دیگر با اقیانوس آرام احاطه شده است.

بیابان آتاکاما پوشیده از شن‌زار و نمک‌زار است و به گفته محققان، خاک این بیابان بسیار شبیه به خاک مریخ است. گذر زمان با فرسایش قله‌ها و بستر رودخانه‌های خشک، مناظر بی‌بدیلی را در این منطقه خلق کرده است که به‌عنوان لوکیشن بسیاری از فیلم‌های مربوط به مریخ از آنها استفاده شده است.

علاوه بر شب‌های پرستاره مورد علاقه اخترشناسان، یکی دیگر از جاذبه‌های این بیابان، گورستان نهنگ‌هاست که بقایای اسکلت صدها نهنگ از 5 میلیون سال پیش را در خود جای داده است. اگر گذارتان به این مکان زیبا افتاد، گرفتن عکس یادگاری با تندیس غول پیکر دست بیایان را فراموش نکنید.